CHAIRMAN OF THE JURY
Roger Worrod (*1939) Switzerland
*e-mail: wuzzy@hispeed.ch*

Ukončil Kráľovsku akadémiu dramatických umení v Londýne. Hral úlohu „Brudera“ v ocenenom majstrovskom diele Kena Russela „Pieseň leta“, vytvoril 4 dokumentárne filmy o Malte, ako dabingový herec prepožičal svoj hlas Gian-Maria Volontèmu, Budovi Spencerovi a Fabiovi Testimu a mnohým dalším. Ako scenárista-rozprávač sa podieľal na takmer 3000 audio-vizuálnych produkciách..

LOCAL TELEVISIONS
Marcel Dekanovský (*1948) Slovakia
*e-mail: marcel.dekanovsky@musicboxtv.sk*

Absolvoval réžiu na FAMU v Prahe, režisér mnohých televíznych filmov, televíznych inscenácií, detských seriálov, dokumentárnych a hraných filmov. Odmenený niekoľkými domácimi a zahraničnými oceneniami.

LOCAL TELEVISIONS
Karin Ragulová (*1973) Slovakia
*e-mail: karin.ragulova@rvr.sk*

Absolvovala Filozofickú fakultu UK v Bratislave, odbor slovenský jazyk a literatúra. Od roku 2010 pracuje v Rade pre vysielanie a retransmisiu na programovom odbore.

PRODUCTION COMPANIES
Ovidiu Dumitrana (*1970) Romania
*e-mail: ovidiu_byzantium@yahoo.com*

Získal obdivuhodné skúsenosti a výsledky na poli audiovizuálnych produkcií v TV Oltenia (dokumentárne, umelecké a prezentačné filmy). Produkoval okolo 70 filmov pre lokálne aj národne televízne kanály a získal viac ako 20 národných aj medzinárodných ocenení. V súčasnosti pracuje ako filmový producent a PR a expert na masmédiá pre fondy financované z EU. Niekoľko rokov pracoval ako PR a expert na masmédiá pre rumunskú vládu.

PRODUCTION COMPANIES
James Sutherland-Smith (*1948) United Kingdom
*e-mail: james.sutherlandsmith@gmail.com* )

Spisovateľ, učiteľ angličtiny a spolu so svojou manželkou Vierou, jeden z najväčších prekladateľov slovenskej poézie do angličtiny. Žije na Slovensku od roku 2000, i keď od roku 2002 do roku 2009 pracoval v Belehrade. Jeho posledná zbierka poézie „Pepek v Belehrade“ a „Obed s rybou a zrkadlom“ – výber zo srbskej poézie Ivana Milankova , vyjde v tomto roku.

YOUNG AUTHORS
Elena Romanato (*1967) Italy
*e-mail: romanella98@tiscali.it*

Je absolventkou Fakulty styku s verejnosťou a Fakulty politických vied v Miláne a je novinárkou na voľnej nohe. Od roku 1996 pracuje pre magazín Millecanali – mesačník o rádiu, televízii a vysielaní. Bola šéferdaktorkou Computer Arts – Future Media Italy a písala pre magazín Eurosat. V súčasnosti pracuje pre noviny La Stampa a Millecanali

YOUNG AUTHORS
Darko Kovič (*1969) Serbia
*e-mail: darkokovic@yahoo.co.uk*

Absolvoval Fakultu dramatických umení v Belehrade. Profesionálna kariéra: Filmová a televízna produkčná spoločnosť KRUG – technický riaditeľ. Radnica Niš – kameraman, obrazový dizajnér, autor mnohých krátkych a dokumentárnych filmov, TV seriálov, mediálnych kampaní, promočných filmov a hudobných spotov.